בלוג ניהול ושליטה בכעסים

31/10/2016

"אתה טיפש והעובד הכי גרוע בעולם. העבודה שאתה עושה נוראית והטענות שלך לא מעניינות אותי. על מה אני משלם לך בדיוק? עצלן!". מכירים מנהל שמרשה לעצמו לדבר כך עם עובדיו? בכתבה הזו אני רוצה להסביר מדוע ההתפרצויות האלו מתרחשות ומדוע דווקא אנשים כמו דונאלד טראמפ מרשים לעצמם להיות תוקפניים יותר עם העובדים שלהם. ובמקרה של טראמפ עם הציבור האמריקאי כולו. וגם להתייחס לסיבות העמוקות יותר לתוקפנותו.

לאחרונה שמתי לב להבדלים מאד מעניינים לגבי המקום שבו מתחוללות התפרצויות כעס אצל אנשים עם בעיית שליטה בכעסים. במקרה הקלאסי, ההתפרצויות מקבלות ביטוי בבית, בעיקר מול בני/בנות הזוג והילדים. יש שם הקטנה והשפלה של האחר בצעקות, במילים משפילות ובביקורת  גדולה.
זה סוג של פורקן של מתחים וכעסים שנצטברו בעבודה וביום יום שמחוץ למשפחה. שם, בעבודה, אף אחד לא היה מאמין שיש לאנשים אלו בעיית שליטה בכעסים משום שהמחיר שהם יכולים לשלם על התפרצות בעבודה הוא גבוה ויכול להגיע עד לפיטורין בעוד בבית, כל עוד גירושין לא על הפרק, המחיר נמוך יותר.

ומה קורה לאדם שמגיע לעמדת ניהול? בעיית הניהול והשליטה בכעסים תפרוץ את גבולות הבית והמשפחה ותג...

10/10/2016

אחד הדברים המשמעותיים שקרו לי בחיי הייתה הסליחה שביקשתי. הסליחה על שהייתי תוקפני, כועס, מקטין, מבקר, צועק, משפיל, טורק, מתעלם. למרות מה שרובכם אולי חושבים, זו דווקא הייתה הסליחה לעצמי.

בכתבה הזו, אני מבקש לקחת אתכם למסע קטן לליבו של כעסן לשעבר. מסע שיסביר לכם מה קורה שם בשניות האלו של ההתפרצות ומדוע הסליחה העצמית הייתה אחת מנקודות המפנה המשמעותיות בחיי.

תהליך ניהול ושליטה בכעסים הוא בעיקרו מסע אל עצמך. כשאתה כועס זה די ברור שמישהו או משהו בחוץ הרגיזו אותך. הרי לא כעסת סתם. מישהו הרגע עשה משהו מאד מרגיז. הוא "חתך" אותך בכביש, או שהתעלם ממך בגסות, או שיצר "בלגן" שאתה צריך לסדר. אלו רק דוגמאות כמובן, אבל כשאתה מתחיל להיכנס לעומק העניין אתה מתחיל להבין שזה בכלל לא עניין חיצוני. למעשה הכעס מתרחש עמוק בפנים, בלב – במקום מאד כואב.

הכעס עולה בדרך כלל כשאנשים מרגישים לא קיימים. שלא מקשיבים להם, שלא שמים אליהם לב, שאין להם מקום. אני קורה לזה כשהם ב"מצב השקוף". אף אחד לא אוהב להרגיש כך אבל לכעסנים זהו מצב כרוני. הם הורגלו מגיל צעיר מאד להיות בו. מדוע? כי הם בדרך כלל גדלו  בבתים ש"אימנו" אותם שוב ושו...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות