בלוג ניהול ושליטה בכעסים

18/01/2017

אקדים ואומר שלמרות שמאמר זה מופנה לנשים אין הכוונה להצהיר שרק גברים הינם כעסנים. כ- 30% מבאי הסדנאות שלנו הינם נשים כעסניות. מאמר זה פורסם במגזין סלונה הפונה בעיקר לנשים ולכן כתוב מנקודת מבטן של הנשים הנשואות לכעסנים. לכל הגברים הנשואים לכעסניות – מאמר זה רלוונטי גם לכם כמובן וגם לכם, אלו עם בעיית השליטה בכעסים.

כעסן במשרה חלקית

המילה כעסן מתייגת לכאורה את האדם עם בעיית ניהול ושליטה בכעסים. אני לא אומר שאין לו בעיה כזו, אבל (!) מדובר באנשים נורמטיביים, כמוני וכמוך, עם לב רחב, הם חברים טובים מאד, הורים דואגים, בני זוג אוהבים ואנשים שאוהבים מאד לעזור לזולת. כמו כולם כבר אמרתי?
אבל לכעסן יש בעיה של ניהול כעסים וזה מתבטא בהתנהגות כועסת ותוקפנית שיכולה להמשך אולי רק דקות ספורות , אבל בעוצמות גבוהות מאד ומשפילות מאד שבדרך כלל הם יקבלו ביטוי בבית מול האישה והילדים.

הבחילה וההקאה

למתבונן מהצד זה די ברור שיש כאן בעיה אבל לאותו אחד שכועס זה נראה אחרת לגמרי. הכעס שלו משחרר רגשות שהיו אצורים והוא, מנקודת מבטו, מרגיש אחרי הדקות של ההתפרצות הקלה משמעותית. עבורו זה נראה כאילו זה היה משהו קצר וחולף. ממש כ...

11/01/2017

חימום עצמי

קורה לכם לפעמים שאתם מוצאים את עצמכם מתעצבנים במחשבות? אני מתכוון שאתם לדוגמא שוכבים בלילה במיטה ופתאום עולות לכם מחשבות על אירוע מסויים או על אדם מסויים שפשוט מעצבנות אתכם? לתופעה הזו קוראים  "חימום עצמי" והיא מפעילה אצלכם מנגנון של כעס שיתכן וגורם ללב שלכם להאיץ את פעימותיו, לנשימה שלכם להיות קצובה ממש כמו בהתקף עצבים שבו האדם הזה היה ממש מולכם. יש שם גם התבוננות חוזרת ונשנית על מה שקרה ומה שנאמר ובעיקר תחושות של נקמה וביקורת עצמית בסגנון "איך לא אמרתי לו..." או " הייתי צריך לנהוג כך או אחרת...". אגב, רוב הסיכויים שעכשיו כנראה גם תתקשו להירדם פשוט מהסיבה שפרץ אדרנלין זורם בדמכם. אתם בהתקף כעס – ואין אף אחד מולכם.
 

צדק תרדוף

כשאנשים כועסים, בעיקר כאלו שיש להם עניין עם שליטה בכעסים, התחושה הבסיסית היא שהם מרגישים "שקופים". שלא מתייחסים אליהם, שמזלזלים בהם, שהם פשוט לא קיימים. בעצם זה מפגש רגשי עם תחושות מן העבר. אז, רובם גדלו תחת סוג של הקטנה כרונית (החל מביקורת דרך נטישה ועד לאלימות של ממש).
זו הסיבה שיש בקרב אותם אנשים כיום, קיימת רגישות גבוה מאד לביקורת, לחופש ולצדק. כולם מ...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות