בלוג ניהול ושליטה בכעסים

29/03/2017

הפעם החלטתי לרכז עבורכם אוסף של מידע מחקרי על הכעס. כיצהוא משפיע על הגטף והנפש, כיצד הוא קשור למעורבות בתאונות דרכים ובכלל מה מאפיין את אוכלוסיית הכעסנים. הנה המידע המעניין:

השפעותיו השליליות של הכעס על הגוף

 1. סיכון מוגבר להתקפי לב ולשבץ – כאשר מביעים כעס באופן אגרסיבי, עולה קצב הלב, כמו גם הורמוני האנרגיה אדרנלין ונוראדרנלין. מכאן יש סיכון לאירועים לבביים ולשבץ. מקור
   

 2. החלשת המערכת החיסונית  - כתגובה לכעס, יורדת למספר שעות רמת הנוגדנים מסוג A. כך שאם אדם מוצא עצמו כועס הרבה, כנראה שהוא גם חולה לעיתים קרובות יותר. כך, מדענים מאוניברסיטת הרווארד בדקו בקרב אנשים בריאים, כיצד זיכרון מהעבר שהכעיס אותם גרם לנפילה בת שש שעות ברמת הנוגנדים מסוג A, קו ההגנה הראשון של המערכת החיסונית. מקור
   

 3. הכעס פוגע בנשימה -  מחקר שערכו חוקרים מאוניברסיטת הרווארד במשך שמונה שנים מצביע על כך שככל שאדם כועס יותר כך קיבולת הריאות שלו גרועה באופן משמעותי. החוקרים שיערו כי העליה בהורמוני לחץ, הקשורים לכעס, יוצרת דלקת בדרכי הנשימה.
   

 4. הכעס מקצר את תוחלת החיים - מחקר של אוניברסיטת מישיגן ש...

15/03/2017

תגידו, האם שתי אמיתות יכולות להתקיים בו זמנית? זה בכלל אפשרי לדעתכם. ואני לא מדבר על משהו פשטני כמו בתמונה של הכתבה הזו (6-9). האם יכול להיות ששני הצדדים בוויכוח צודקים?

לצורך המענה על השאלה , בואו ניקח ויכוח לדוגמא בין בני זוג. נניח שהם נמצאים בחנות כלי בית ומתלבטים על איזה סט צלחות חדש לקנות לבית. הגבר רוצה לקנות משהו יוקרתי שעולה 1000 ₪ והאישה רוצה לקנות משהו יותר פרקטי שעולה רק 300 ₪. מה עושים עכשיו? מה קונים?

אז לצורך כך אנחנו צריכים לנתח קודם כל את האמת כל אחד בנפרד. אז לבעל חשוב לקנות את הסט היוקרתי כי הוא מרגיש שהסט הזה מייצג עבורו את ההצלחה הכלכלית שלו. הוא רוצה בכל פעם שהוא אוכל להרגיש את ההצלחה שלו ממש בצלחת. זה נותן לו תחושת סיפוק גדולה לאחר שעמל קשה מאד על הקמת ובניית העסק החדש שלו. הוא גם מרגיש שאם יגיעו אורחים לארוחה הוא יוכל להתגאות בסט הזה, כלומר בהצלחה שלו.

האישה מנקודת מבטה רואה את הדברים אחרת. היא רוצה סט פרקטי שאפשר להכניס למדיח ללא בעיה, שאפשר להשתמש ביום יום בלי לחשוש לשבור צלחת שעולה כסף רב. בנוסף, היא חושבת שלאירוח צריך בכלל סט אחר חגיגי. זה לא מרגיש לה חגיגי וראו...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
 • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות