בלוג ניהול ושליטה בכעסים

21/06/2017

תראו, לי באופן אישי לקחו ארבע שנים להודות שיש לי בעיה של כעסים ועוד שנה וחצי נוספות עד שהגעתי למסגרת טיפולית שממוקדת בכעסים. בכתבה הזו אני רוצה להסביר לכם את הקושי הרגשי האדיר וההתנגדות הפנימית הלא מודעת שעומדים בפניכם הכעסנים לפני שאתם מגיעים לסדנא. אני כבר מקדים ואומר - זה ממש לא דבר פשוט אבל ההבנה של המנגנונים הרגשיים האלו יכולה בהחלט לסייע לחלק מכם לקבל החלטה אמיצה. החלטה משנה חיים!

תזכורת

בואו נתחיל בתזכורת קצרה ממה בכלל נובעים הכעסים? על זה הרחבתי מאד בשני הפוסטים הקודמים שנגעו בנסיבות העבר הכואבות (אחי תרגיע – תנשום,  ונסיבות העבר הכואבות). בלב העניין ראינו בעצם שבעברו של כל כעסן יש כאב בסיסי ותחושה פנימית של "אני לא בסדר", אחרת מדוע מכים אותי? מדוע נוטשים אותי? מדוע לא שמים אלי לב? מדוע חונקים אותי ולא נותנים לי להיות מי שאני? זו תחושה פנימית שהשתרשה לה בעברכם שאתם לא שווים מספיק בעיקר מול ההורים שלכם.

אז מה הפתרון - חייבים להצליח!

על מנת שלא לחוות את אותן תחושות כואבות מן העבר שהובילו אתכם לחשוב שאתם לא שווים קיבלתם החלטה לא מודעת – להצליח בכל מחיר. זו הסיבה שכעסנים רבים הם אנשים...

07/06/2017

בשבוע שעבר פרסמתי את הפוסט "אחי תרגיע – תנשום!" ובו התייחסתי לנסיבות העבר הכואבות והאלימות שבדרך כלל מפתחים כעסים אצל בוגרים. השבוע אני רוצה להציג בפניכם נסיבות נוספות שאינן בהכרח קשורות לאלימות אבל שעדיין מביאות להתפתחות של כעסים.

חרדות של הורים

הורה חרד הוא למעשה הורה מודאג. הוא הורה שרוצה מתוך כוונה טובה לחלוטין שהילד שלו יהיה בטוח ומוגן. מתוך כך, הוא איננו מאפשר לילד להתרחק ממנו כפי שקורה באופן טבעי. אם תחשבו על זה תינוק שנולד צמוד, פשוטו כמשמעו, לגוף אימו וככל שהוא גדל הוא מפתח עצמאות. הוא זוחל, הולך, הולך לגן, לחברים, לבית הספר. ככל שהוא מתבגר הוא מתרחק יותר ויותר לעצמאותו. זה התהליך הטבעי. כאשר הדאגה של ההורים מופרזת ולא מאפשרת לו את ההתרחקות הזו , בייחוד בגיל ההתבגרות, הילד גדל תחת התחושה שהוא לא בסדר, שהוא לא שווה. אחרת מדוע מחזיקים אותו בדאגות ומונעים ממנו את עצמאותו. שוב, תחושת ה"לא שווה" מתגבשת ומביאה בהמשך החיים לכעסים...
אגב זו תופעה נפוצה גם בקרב הדור השני והשלישי לניצולי השואה. שם רמת החרדה גבוהה במיוחד.

לקויות למידה

בעולם שלנו, יש ציפייה מהילדים להיות תוצרים של פסי ייצור ל...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות