בלוג ניהול ושליטה בכעסים

14/08/2017

הפעם אני מבקש לפרסם כאן מכתב תודה שקיבלתי במייל ממירי אשתו שלי אלי. המכתב הגיע אלי במפתיע היום למייל וריגש אותי עד מאד. אלי גבאי , היום כבן 60, סיים את הסדנא לניהול כעסים לפני כשנה. אני זוכר את המאבק הפנימי שלו בתחילת התהליך ואת ההתנגדות הטבעית לאמץ תפיסות והתנהגויות חדשות לחייו שנראו לו ממש מוזרות בתחילה. אבל לאט לאט משהו נפתח שם, ואלי בחר לאמץ את התהליך בשתי ידיו ועשה עבודה מדהימה.
 

אני גם זוכר שאמרתי לו ולחבריו לסדנא, כמו שאני אומר בכל סדנא : "אתם מגיעים עם "בעיה" אבל  אתם תצאו מכאן עם לפיד מואר ביד ואור גדול שיקרין מהלב. מה שאתם עושים כאן זה לא רק להביא לשינוי אישי. אתם מביאים שפה חדשה לבית שלכם.  ושם, כולם יספגו, ילמדו וייהנו מהאור הפנימי שלכם".
 

מעבר להכרת התודה המרגשת, אלי הוא הוכחה ניצחת לכך שאף פעם לא מאוחר לשנות. זה מתחיל בבחירה וקבלת החלטה. שמותיהם האמיתיים של בני הזוג שונו לבקשתם. הנה המכתב:

‏14 אוגוסט 2017

עמית יקר שלום.

אני מרגישה צורך לשתף אותך במעט על מה שעבר על אלי ועלי במהלך השנה, מאז שאלי סיים את הקורס "לנצח את הכעס" ובעיקר להודות לך.

חשוב לי לציין שבהחלט...

09/08/2017

לפני מספר חודשים נכנס משתתף של אחת הסדנאות לחדר ואומר "אפשר לעשות משהו בעניין המזגן?". למה אתם חושבים שהוא התכוון? אם לא ברור לכם, אתם צודקים משום שהאמירה הזו הולכת סביב לעניין עצמו. אולי קר לו? אולי חם לו? אולי הרעש מפריע לו? אולי מפריע לו הבזבוז של החשמל? זה לא סתם שכעסן לא מדבר על העניין עצמו. יש שם קושי וזה חלק משמעותי מהאתגר של ניהול הכעס.

בואו נמשיך עם הדוגמא הזו ונראה לאן זה יכול להוביל. נניח שאני מבין שחם לבנאדם, אז אני ניגש למזגן ומקרר עוד יותר. מבחינתי נעניתי לבקשה שלו. אבל הוא התכוון שבעצם קר לו ומה שאני עושה זה להקפיא אותו עוד יותר. עכשיו איך זה יראה מנקודת מבטו? שני פוטנציאלים עיקריים:

עושים לי דווקא

הראשון שהוא ירגיש שאני לא מתייחס אליו ועושה לו דווקא. קר לו ואני מקרר עוד יותר. עכשיו אני "האויב" , זה שלא שם עליו ואפילו עושה לו דווקא וזה רק עניין של זמן שהוא יתפרץ עלי או יפרוק את זה על מישהו אחר. נוצר כאן מטען רגשי שדורש פורקן. יכול להיות שממני לא נעים לו , אז הוא ייסע הביתה ואז מישהו יחתוך אותו בכביש ולא ישים עליו ושם יצא המטען הזה בתוקפנות. אולי זה יקרה בבית מול בת הזוג? הי...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות