בלוג ניהול ושליטה בכעסים

27/09/2017

כעסנים רבים תמיד רוצים להיות מושלמים. כשאתה מושלם אתה נמצא במקום שאתה חזק, ידך על העליונה, סביר שתקבל שבחים ואתה נמצא הרחק מהמקום שמזלזלים בך מההרגשה שאתה לא שווה או שמעבירים עליך ביקורת. כך לפחות אתה חושב. אבל איזה מאמץ נדרש על מנת להיות מושלם? מה זה דורש ממך ומה אתה דורש מהסביבה שלך לצורך כך?

להיות מושלם

מה זה אומר להיות מושלם? בעיקר זה להיות עם הפנים כלפי חוץ ולעשות את מה "שנכון" ומבלי  לטעות כלל. אז נניח שאתם צריכים להגיע לארוחת שישי אצל חברים או משפחה. אני יכול לדמיין מה מתרחש אצלכם בבית ככל שהזמן ליציאה והגעה בזמן מתקרב (גם הייתי שם בעצמי וגם ושמעתי את זה כל כך הרבה בסדנאות). מבחינתכם, תהיו מוכנים הרבה לפני שצריך לצאת נכון? העיקר להגיע בזמן. אבל מה עם המשפחה שלכם? אהה... הילדה הסתבכה עם השיער, שני הילדים האחרים רבים על משהו וממש לא מתארגנים ובת הזוג שלכם? היא עדיין מתלבטת על איזו חולצה ללבוש...אוף! איזה לחץ, איזה כעס! האווירה הופכת מתוחה יותר ויותר והרגשות האלו של הלחץ והכעס יכולים לצאת כלפי בני המשפחה שלכם. כל יציאה כזו היא מאבק רגשי לא פשוט נכון?

הרגשות שמאחורי המושלמות

אז מה קורה...

18/09/2017

וואו כמה כאב יש כאן בסיפור הזה והוא פשוט סיפור קלאסי של כעס. מירי רגב לא תוזמן להענקת פרסי אופיר השנה ואני רוצה לשפוך אור על ההיבט הרגשי שיש בכל הסיפור הזה ולאפשר לכם לראות מנגנוני כעס אוטומטיים בפעולה. מצהיר מראש שאני לא שופט אף צד אלא משתמש בסיפור הזה לצורך המחשה בלבד.

נתחיל במירי רגב. בראיון שהעניקה לאמנון לוי נחשף הסיפור הרגשי העמוק של מירי. מירי גדלה בבית ספרדי ובמשך תקופה ארוכה בילדותה התכחשה למוצאה המזרחי. בעיניה רצתה להיות ישראלית ו"להצליח" וזה מבטא בעצם משהו מאד עמוק – שלהיות ספרדי/מזרחי זה בעצם "להיכשל".. זה קיבל ביטוי בהתנגדות לכך שידברו איתה ספרדית ובכלל בהתנגדות לכל המסורת של משפחתה. בנוסף מירי מעידה שעד היום, לא שוחחה על כך עם ההורים שלה ולכן מלווים אותה רגשות גדולים מאד של אשמה, חרטה וכאב גדולים מאד.

והנה הייקום שלך את מירי להיות שרת התרבות. אתם מבינים את הדבר הזה? העניין הרגשי שלה הוא על רקע תרבותי והיא – שרת התרבות. עכשיו, מתוך הכאב המאד גדול ומתוך תחושת האשמה הענקית, ההתנגחות באי המזרחיות וקידום המזרחיות הם כמו דיבור להורים: "אני מצטערת, נתתם לי המון במזרחיות ואני רוצה...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות