בלוג ניהול ושליטה בכעסים

25/10/2017

אל חשש. זהו לא מדריך לגנן או לחקלאי :-) . הפעם אני רוצה באמצעות משל להסביר לכם את המשמעות העמוקה של שחרור והרפיה מהשליטה. שליטה היא תכונה שמאפיינת כעסנים רבים. זו אחת הסיבות לכך שכעסנים נוטים לקחת כתפיהם דברים רבים. כי שהם עושים – הם בשליטה מלאה על התוצאה. זה יוצר תחושה של וודאות. האומנם?

העגבניות

בואו רגע נכנס לנעליו של חקלאי מסור שרוצה לגדל עגבניות. מאה ימים לוקח לזרע העגבנייה להפוך לעגבנייה בשלה. והנה החקלאי שלנו זורע בכוסיות קטנות זרעים של עגבניות מובחרות. הוא ברר במיוחד את הזרעים הטובים ביותר מהגידול הקודם שלו. לאחר כמה ימים נובטים להם הזרעים, ולאחר כמה ימים נוספים יש לנו שתיל שמוכן לעבור לשדה. בזמן הנביטה החקלאי מכין את השדה, חורש, מכין צינורות השקייה. הכן מוכן והוא עובר עם מכונה מיוחדת ששותלת את העגבניות. ומה עכשיו? צריך לדשן, להשקות ו...להמתין.

האיומים

בשלב זה תגידו, שזה לא כזה פשוט. מה עם מזיקים? צריך לשים לב לזה ולרסס במידת הצורך. ומה עם צפוי שרב, צריך להשקות קצת יותר. אני מסכים. זה לא שגר ושכח. זו עבודה שדורת תשומת לב תמידית לשדה, למזג האוויר, למחלות על הצמח. הכל נכון. צריך לדאו...

11/10/2017

אתחיל בכך שאומר שרצח הוא מקרה קיצוני מאד של ניהול כעסים ובטח כשמדובר בטבח המונים כפי שהתרחש בלאס וגאס. חלילה אין בכוונתי לרמוז שבכל אחד שיש לו עניין עם ניהול כעסים טמון רוצח. זה הרי ברור שלא. הרצח הנורא הזה הוא פשוט הזדמנות להבין את הסיבות העמוקות לכעסים. קל יותר לראות ולהבין אותן כשהן מוגברות. במאמר הזה אנסה  לשפוך קצת יותר אור על העולם הפנימי של הרוצח, סטיבן פאדוק, ולמה שיכול היה לגרום לאדם מן השורה לבצע מעשה כזה נורא.

הנה כמה עובדות על פאדוק
 

נתחיל בכמה עובדות רלוונטיות שליקטתי מן העיתונות על הרוצח סטיבן פאדוק. הוא היה הבכור מבין ארבעת בניהם של שודד בנקים ומזכירה. אימו הסתירה ממנו כל ילדותו את העובדה שאביו נמצא בכלא לאחר שנתפס והיה ברשימת המבוקשים ביותר של ה – FBI בארצות הברית. שכניו העידו שהוא היה בעל אישיות מסוגרת למדי ושלא היו מסוגלים לפתח איתו שיחה. גם אחיו מעיד על אישיות נוקשה ועל כך שלא בטח באף אחד ותמיד שאף להיות בשליטה. בנוסף, סופר על כך שפאדוק החל להמר לאחר נישואין קצרים וכושלים. אחד ממנהלי  הקזינו שאותו פקד פאדוק, מדווח שפאדוק "התנהג כאילו כולם עובדים אצלו ושהוא נעלה לעומתם...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות