בלוג ניהול ושליטה בכעסים

22/11/2017

בערב שישי הייתי בהופעת סטנד אפ מעולה . ממש לפני תחילת המופע הגיעו לשורה שלפני בני זוג שחיפשו את המקום שלהם כשגילו שמישהי אחרת יושבת באחד המושבים שלהם. הם ניסו לבקש ממנה לזוז והיא פשוט התעלמה.  בשורה אחת קדימה מהם, זוג אחר הגיע ונתקל באותו המצב ושם הם גילו שהוא נבע מהעובדה שפשוט יש להם אותו שם ובקופה כנראה עשו איזה בלבול. ממש כשהם הבינו את המצב הבעייתי האורות כבו והמופע התחיל. איך אתם הייתם מגיבים ?

אני לא קיים

מה אתם הייתם מרגישים בכל אחת מהסיטואציות? אם כעס עולה בכם, אתם בחברה טובה וטבעית לחלוטין. כעס הוא רגש טבעי שקיים אצל כל אחד. אבל בואו נתחיל ונראה מדוע בכלל כעס עולה שם? הסיבה היא משום שהכיסא הזה בתיאטרון מייצג באותם הרגעים את הנוכחות שלכם בעולם – את האישור החיצוני לכך שאתם קיימים. מישהו כרגע מתעלם מהקיום שלכם (האישה שלא זזה והנציג בקופה שעשה טעות אמנם אבל "שכח" אתכם). הרי שילמתם על הכרטיס וזה אמור להיות המקום שלכם וכרגע אתם עומדים שם חסרי אונים ולא קיימים מבחינתם. במצב כזה קיים הפוטנציאל החזק שהחלק ההישרדותי במוח שלכם יקבל פיקוד.

ההישרדות

אתם אולי מרימים גבה ואומרים מה הישרדותי כאן ה...

09/11/2017

בדיוק כאתם עומדים לצאת מהבית היא נזכרת שצריך לשלם את חשבון החשמל והולכת לחפש את השובר לתשלום. אתם מבקשים שהוא ישטוף את הכלים והוא דוחה את זה שוב ושוב ומתעלם מהבקשות שלכם באופן כרוני. אתם מרגישים שלא מבינים אתכם ושאתם בעצם עושים מאמצים מאד גדולים עבור בן/בת הזוג שלכם? יתכן שהכעסים שלכם מתערבבים עם בעיית קשב וריכוז, שלכם או של בני ובנות הזוג שלכם.

הפרעת קשב וריכוז

תראו, אדם שיש לו קשב וריכוז, הוא אדם שבעצם צורת החשיבה וההתבוננות שלו על העולם שלו שונה. בזמן שאדם "נורמלי" יכול לתפקד כשהוא מתמקד בדבר אחד אנשים עם הפרעות קשב בעצם "מקשיבים" לטווח רחב הרבה יותר דברים. אתם יכולים לדמיין את זה כמו אלומת אור שיכולה להתמקד כמו לייזר בנקודה אחת ספציפית אצל מרבית האוכלוסייה ואלומת אור רחבה מאד שמאירה טווח רחב ושפשוט "רואה" הרבה יותר פרטים מהאדם הממוצע

ההשלכות

בעולם המערבי המצב הזה מוגדר כהפרעה משום שהמעבר המהיר בין ריבוי הפרטים הזה מוביל לתופעות כמו חוסר ארגון, בעיות בהבנת הנקרא, ניהול ותפיסת זמן בעייתיים שמקבלים ביטוי בשיבוץ כמות לא הגיונית של מטלות בפרק זמן מסויים. ועוד תופעה אחת שקשורה למתחם הכעסים ש...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות