בלוג ניהול ושליטה בכעסים

27/12/2017

הנה סיטואציה שבוודאי חלק מכם נתקל בה: אתם עומדים ברמזור בתור ארוך לפנויה שמאלה. בזמן שאתם ממתינים מגיע איזה רכב מימין וחותך אתכם בגסות ולא רק שהוא נכנס לפניכם, אלא שהוא הספיק את הרמזור הירוק ואתם עכשיו נאלצים לעמוד בעוד רמזור אדום בגללו. מכעיס? מה עוד אתם מרגישים? מה עושים?

זה הוא אשם!

כשאני שואל משתתפים בסדנאות לניהול כעסים מה הרגשתם בסיטואציה של כעס בכביש בדרך כלל זה מתחיל בכך שעונים לי משהו כמו: "לא יודע, כעס, עצבים, שהוא חצוף, שהוא לא מתחשב, שהוא חושב שהכביש של אבא שלו..." . שימו לב מה יש בתשובה הראשונית, שני מרכיבים. האחד זה כעס/עצבים והשני זה תיאור של האחר ולא שלכם.

התיאור הזה מסביר את נקודת המוצא של התהליך לניהול כעסים. זה נתפס כמשהו חיצוני ולא פנימי. מישהו עשה או אמר משהו שהכעיס אתכם ולכן התוצאה היא שאתם כועסים ותוקפניים. אם הוא רק לא היה עושה את זה, הייתם רגועים נכון? שימו לב שבדוגמא שנתתי יש לכם אתם גם צודקים לחלוטין. אתם ממתינים בצומת בסבלנות והוא חתך אתכם ולכן אתם עצבניים.

אצל מי הכוח באמת?

ויחד עם זה, אם תחשבו על זה לעומק, בעצם על פי התפיסה הזו שתיארתי מצב הרוח שלכם נקבע על ידי...

06/12/2017

הפעם אני רוצה להיעזר בסרטון הוידאו הקצר. רואים בו אדם שיושב המחשב בעבודה ואז פתאום ללא התראה מתפרץ על המחשב וזורק אותו לעזאזל. איך זה קורה כל כך מהר ואיך אפשר לשלוט על משהו שמתרחש כל כך במהירות? אתחיל מהמסקנה של המאמר הזה: ההתפרצות היא סופו של תהליך שנבנה שם הרבה קודם...

הכל עובד נגדי היום

דמיינו את הסיטואציה הבאה: הייתם אצל הרופא עם הילד. אתם מתחילים את היום שלכם באיחור ואתם לחוצים להספיק כמה דברים במהירות. להדביק את הפער שנוצר בגלל האיחור שלכם. אתם מתחילים לעבוד ואז דברים נתקעים לכם. המחשב לא עובד כמו שצריך, איזה דו"ח שהייתם צריכים לקבל לא הגיע מהמחלקה ונראה לכם שכל מה שאתם עושים לא הולך. כאילו הכל עובד נגדכם היום. עכשיו מגיע המנהל שלכם ומבקש משהו דחוף ומוסיף שמן למדורת הלחץ שלכם. טוב אולי נשתה קפה ונעשה איזה אתחול לבוקר הזה? ואז את מגלים שבדיוק נגמר החלב במקרר. נו באמת!!!!!!!!!!!!
 

אקדח טעון

ברגע זה אתם כבר כמו אקדח טעון. מספיק שמישהו עכשיו יבוא אליכם עם איזה עניין קטן ואתם יכולים להתפרץ נכון? אולי כבר תתפרצו על המקרר או מכונת הקפה ואם זה לא יקרה בעבודה, כי שם יכולות להיות השלכות להתפר...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות