בלוג ניהול ושליטה בכעסים

20/12/2018

מרגישים שלפעמים כל העולם על הכתפיים שלכם? שאתם אחראיים על המון תחומים בחייכם? שיש לכם אחריות על שביעות הרצון של אחרים? אם אתם כעסנים סביר שעניתם בחיוב על השאלות האלו והתוצאה של כך היא שאתם חיים כנראה חיים מאד עמוסים ומלחיצים. לחץ אגב, פועל באותו אזור במוח של הכעס ולכן הסבירות לכעס גוברת במצבים האלו. ויחד איתו לנטילת האחריות הזו יש שורשים עמוקים יותר שמפעילים כעסים שאתייחס אליהם במאמר הזה.
 

אחריות  = ריצוי

נטילת האחריות המשמעותית שכעסנים נוטים לקחת על עצמם היא למעשה סוג של ריצוי של הסביבה. כעסנים רבים עובדים שעות נוספות בלגרום לאחרים להיות מרוצים. זה בדרך כלל יתבטא דרך עשייה חומרית כלשהי, כמו ניקיון הבית, דאגה לקניות, לפרנסה או כל תחום אחר שהוא בדרך כלל בלעדי ושירגום לאחר להיום שבע רצון. גם כשמישהו מבקש עזרה, אתם תמיד שם נכון? גם כשבעבודה מבקשים מכם לקחת על עצמכם עוד אחריות, בדרך כלל לא תסרבו ומיד תתחילו במשימה.
 

אנחנו מתעוררים מאוחר מידי

ומתי אנחנו מתעוררים? בדרך כלל באמצע המשימה. כשאנחנו מבינים שזה לא הכי מתאים לנו, אז עולה גם הכעס והתחושה הפנימית של "למה אני צריך לעשות את זה?" , "למה א...

03/12/2018

הדבר שהכי תסכל אותי בזמן שהייתי אדם כועס הוא שאשתי היתה אומרת לי שכשאני כועס ותוקף זה כבר לא משנה אם אני צודק או לא. זה איך שאני אומר את הדברים. וזה כמובן היה מכעיס אותי עוד יותר. לא רק שאני בטוח שאני צודק, גם לא מקשיבים לאמת הצודקת שלי. איזה תסכול. כיום, שאני מלמד אנשים לשלוט בכעסים שלהם אני נוגע בדיוק בצורה השיח הזו, והיא משנה חיים!

כעס הוא פורקן של רגשות

כשאנחנו כועסים אנחנו לא רק מבטאים כעס. למעשה מה שמתרחש מתחת לפני השטח הוא שאנחנו פורקים רגשות שהצטברו בתוכנו. זו הסיבה שכלפי חוץ משהו נראה לא הגיוני בכעס שלנו. הוא לא בפרופורציה למה שהניע אותו נכון? ההתפרצות נגרמת בדרך כלל מדברים קטנים והיא מביאה לעוצמת כעס מאד גדולה לפעמים. הסיבה היא שאנחנו לא כועסים באמת על הכוס שנשפכה או על המילה הקטנה שנאמרה או על המגבת שאיננה במקום. אנחנו בעצם פורקים את ההצטברות הרגשית שנבנתה שם לפעמים במשך ימים. הכוס או המגבת הם רק טריגרים לפורקן הזה.
 

פורקן תוקפני של רגשות

אלא, שהפורקן הזה נעשה בצורה תוקפנית. בצורה שפוגעת באחר וגם בנו בסופו של דבר משום שאנחנו מרגישים ברוב המקרים אשמה וחרטה לאחר מכן. וגם אנחנו בא...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות