בלוג ניהול ושליטה בכעסים

28/02/2019

לוקח זמן להבין שאתה כעסן. לפעמים זה לוקח שנים. וגם כשאתה מבין את זה בסופו של דבר מתרחשים כמה תהליכים מאד טבעיים לפני שמגיעים ממש לתהליך טיפולי ממוקד בכעס. פעם משתתף בסדנא סיפר לי שהדף של הסדנא היה פתוח אצלו חצי שנה בדפדפן עד שהחליט להרים את הטלפון. יש רגע וזמן בשל עבור כל אחד מכם לעבור תהליך של ניהול כעסים. נסו לראות היכן אתם מצויים בתוך התהליך הזה:

את/ה דפוק/ה!

נתחיל בכך שזה לא פשוט להצהיר שיש לך בעיה של כעסים. אף אדם לא רוצה להודות בחולשתו נכון? אלא שאצל הכעסנים זהו תהליך עוצמתי הרבה יותר. בשל נסיבות העבר שבהן גדלתם/ן, קיבלתם בצורה מעוותת את השדר שאתם לא מוצלחים, שאתם כשלון. זה יכול היה להיות דרך אלימות פיסית, ביקורתיות כרונית של ההורים, עוקצנות, שתיקות. כל הזמן היתה שם התחושה שאתם "דפוקים" . יש כאלו במינכם שלא חווה את זה באופן אקטיבי אלא בצורה פאסיבית. הורה חולה לדוגמא שאילץ אתכם להיות "הורה קטן ואחראי" . זה הצד השני של אותו המטבע. הייתם חייבים להיות הטובים, שאלו שהם תמיד בסדר וזה אומר למעשה שאסור לכם להרגיש שאתם נכשלים או "דפוקים". הצד השני של אותו המטבע כבר אמרתי.

ההכחשה

כתוצאה מכך הת...

06/02/2019

לנו הכעסנים קשה מאד עם הצלחות וכישלונות. זהו נושא מאד רגיש ויש לו שורשים עמוקים בעבר שלנו. אחת הדוגמאות הטובות לכך הם שחקני ספורט שמתפרצים על שחקנים אחרים או שופטים כאשר הם מפסידים או חושבים שנעשה להם עוול. הכישלון פשוט לא יכול לבוא בחשבון! במאמר הזה נתבונן על זווית ההצלחה והכישלון דרך סרינה וויליאמס אלופת הטניס. ממליץ לצפות בסרטון הקצר לפני המשך הקריאה.

נסיבות העבר

הכעסנות איננה מגיעה משום מקום. היא תוצאה של נסיבות העבר שכל אחד מאיתנו גדל בהן. אם תחשבו על הילדות שלכם, היה שם כנראה אחד משניים: הורה דומיננטי מאד, כעסן בדרך כלל שגורם לנו להרגיש אנחנו לא בסדר. שאנחנו נכשלים במה שהוא מצפה מאיתנו. או הורה נעדר, כמו הורה שחולה במחלה כרונית, שגרם לנו לקחת איזושהי אחריות כלפי עצמינו או המשפחה שלנו. גם כאן, התחושה הבסיסית היא שאנחנו חייבים להצליח במה שאנחנו הצבנו לעצמינו.

ההצלחה היא סיפור רגשי

אם ניקח את סרינה וויליאמס כדוגמא, אנחנו רואים שילוב של שתי הנסיבות יחד. מצד אחד אבא שלה הוא דמות מאד דומיננטית בחיים שלה שפשוט מייעד אותה להצליח בתחום הטניס כבר מגיל צעיר. הוא מקפיד לשדר לה שהצלחה היא הדבר הח...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות