בלוג ניהול ושליטה בכעסים

29/03/2019

כשאנחנו כועסים אנחנו בעצם פורקים הצטברות של רגשות. תחשבו על הרגע הזה שאתם כועסים. יש שם הצטברות כזו גדולה שמאפשרת לכם לפרוק את מה שאתם מרגישים בעיקר לאמר סוף סוף את מה שאתם באמת חושבים. אמת רגשית שהצטברה שם ושיש לה הצדקה לצאת עכשיו החוצה נכון ? ומה אם האמת הזו איננה נכונה? מה אם מה שחשבתם שגרם לכם לכעוס פשוט התפרש אצלכם בצורה לא נכונה? זהו מצב כעסני קלאסי. הפעם נראה זאת דרך סיפור אמיתי שקרה לי.

התספורת

פעם הזמנתי תור אצל הספר הקבוע שלי. זה היה התור הראשון לאותו היום במספרה. הגעתי בזמן וראיתי שהספר שלי מספר מישהו אחר. זה היה בסדר משום שהתור שלי היה לספרית העמיתה שלו. היא פשוט עדיין לא הגיעה. כאמור זה היה התור הראשון לאותו היום. הספר ביקש ממני להמתין כמה דקות עד שהיא תגיע. השבתי בחיוב ויצאתי לעשות שיחת טלפון קצרה. כשחזרתי מהשיחה ולאחר כבר עברו עשרים דקות, הספרית עדיין לא הגיעה.

עמדתי בפתח המספרה כשאני שומע את הספר חופף למישהו את הראש מאחורי נישה. לא ראיתי אותו והוא לא ראה אותי. אמרתי :"שמע, זה כבר מתחיל להיות איחור גדול מידי , אני כבר הולך". הוא לא ענה. פשוט שתק וגם לא יצא מהנישה. אמרתי ל...

22/03/2019

נניח שהילד שלכם נפל בזמן ריצה ונחבל ועכשיו יורד לו דם מהברכיים. חלק ניכר מההורים יגיבו  במילים "לא קרה כלום" במטרה להרגיע את הילד. תחשבו רגע על המילים האלו. האם באמת לא קרה דבר? הרי הילד נפל, הברכיים מדממות, הוא מבוהל, זה כואב לו. וגם אתם קצת מבוהלים נכון?  לפחות ברגעים הראשונים עד שמתבררת חומרת המצב. ובכל אופן אנחנו אומרים שלא קרה כלום. מדובר בהדחקה רגשית והיא מנת חלקם של הרבה מאד כעסנים.
 

הדרמה

אז מדוע אנחנו באמת מנסים לכסות על האמת הרגשית הזו? התשובה היא פשוטה מאד. ככעסנים גדלנו בבתים שבהם היתה איזו דרמה והיא היתה מתמשכת. היא היתה יכולה להיות גלוייה וקולנית כמו בית שבו ההורים רבים כל הזמן, או שמעבירים ביקורת קולנית ומשפילה כלפיכם (לעיתים אפילו אלימה פיסית). וגם דרמה חבוייה יותר כמו בתים שבהם היתה שתיקה מעיקה, או מצב קשה כדוגמת מחלה או מצב כלכלי שמרחף שם ופשוט לא מדברים עליו. בכל מצב מהשניים הרגשות העמוקים יותר לא יצאו אל פני השטח ומה שהיה גלוי שם זה בעיקר הכעס.

זה באשמתנו

לעיתים קרובות, המצב הזה נתפס בעיננו כמשהו שקורה באשמתנו. קחו לדוגמא מצב שבו נכשלתם בבחינה או שהשגתם ציון נמוך...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות