בלוג ניהול ושליטה בכעסים

27/09/2019

החגים הם זמן לבילוי, למשפחתיות  ולחופשה מהעבודה. יחד עם זאת טומנים בחובם פוטנציאל גדול להתפרצות של כעסים. בהכנות לחג ובארוחות המשפחתיות. אולי את החגים האלו תוכלו להעביר באופן שונה הפעם? הנה מדריך קצר שיסב את תשומת ליבכם למקומות הבעייתיים של הכעס ויעניק לכם כמה כלים פשוטים להתנהלות שונה ומרגיעה בחג.

שגרה שונה

תראו, מה ששונה בתקופת החגים היא שבירת השגרה. בתקופה שלפני החג יש יותר עומסים בחנויות ובכבישים, יש הרבה יותר הכנות מהרגיל. ניקיונות, בישולים, קניות, מתנות וכד'. הכל בתקופת קצרה ואינטנסיבית. נוסיף על זה ששגרת היום היום שמפנה לכם זמן לעבודה ולעצמכם מעט משתנה. פתאום הילדים יותר בבית, יש לכם יותר זמן צמוד עם בני ובנות הזוג ומה שאתם רגילים אליו פשוט די נעלם בזמנים האלו. זה יכול להרגיש כאילו מישהו פלש לכם אל תוך הממלכה של החיים שלכם והוא או הנסיבות הן אלו שקובעות עכשיו מה יקרה איתכם. זו תחושה של חוסר אונים שמפעילה אצל הרבה כעסנים כעסים גדולים.

 

אז מה הפתרון?

בעניין זה הייתי מציע לכם פשוט לקבל את העובדה שהשגרה שונה עכשיו. הכעס עולה בעיקר בגלל תחושת חוסר האונים. אם תכינו את עצמכם לתקופה...

12/09/2019

יצא לכם פעם לקחת על עצמכם משימות שמראש הרגשתם שאתם ממש לא רוצים לבצע? ומה קורה כשאתם כבר בעומק המשימה. עולים שם תסכול, וכעס ואי צדק ומחשבות כמו "למה תמיד אני חייב/ת לעשות את זה?, למה תמיד מנצלים אותי? אוף! איזה כעס!"
אצל מרבית הכעסנים זו תופעה נפוצה מאד ובמאמר הזה נסביר מדוע זה קורה. איך זה שאנחנו בעצם מבצעים דברים שאנחנו לא באמת רוצים ובסופו של דבר גם כועסים על כך.

 

מקורות הכעס שלנו
 

כתבתי על כך רבות במאמרים קודמים והנה תמצית העניין. הכעס מקורו בילדות שלנו. אז הרגשנו שאנחנו לא שווים, דפוקים, לא קיימים או שאנחנו חייבים להיות מישהו אחר, טוב יותר ממי שאנחנו. אנחנו רק לא יכולים להיות אנחנו. אלו הנסיבות של אותו עבר שגרמו לנו לתחושות האלו. זה יכול להיות הורה מכה, הורה ביקורתי, הורה מתעלם. לפעמים זו יכולה להיות היעדרות של ההורה כמו מוות. בכל המקרים האלו משהו בנסיבות האלו גרם לנו לתחושות מאד קשות כלפי עצמנו ואלו לא היו נסיבות חד פעמיות, זה קרה באופן מתמשך בחלקים ניכרים של הילדות.

והתוצאה? מרמור וכעס
 

התוצאה היתה שלמעשה הוכנענו לחיות בתלם שהתוו לנו הנסיבות. לימדנו את עצמנו שלא כדאי להיות אנחנו...

Please reload

הודעות נבחרות

לא לכעוס - זה אימון של המוח

December 2, 2019

1/39
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Grey Facebook Icon

טלפון: 052-4593957

WixPress logo-04.png

מרכזי לימוד: תל אביב -  חיפה - ירושלים
 מודיעין (פרטני בלבד)

© כל הזכויות שמורות