הכעס שלי ואני 

הרצאה על קונפליקטים במערכות יחסים וניהול כעסים
עמית לוי- מייסד ובעלים של "דולב - המרכז הישראלי לניהול כעס"

 

כעס הוא רגש שקיים בכל מערכת יחסים. עם בני הזוג, הילדים, ההורים, העמיתים בעבודה ובכלל. אין אדם שאיננו כועס משום שכעס הוא רגש טבעי. העניין הוא שאצלי זו הפכה לבעיה חמורה וכרונית. בעקבות התהליך המשמעותי שעברתי החלטתי שאני חושף את עצמי באומץ ומספר הכל, אבל הכל, על מנת להוות לאחרים השראה לשינוי.
 

ההרצאה מעניקה מידע מדעי מחקרי על נושא הכעס שמסביר בין היתר מדוע אנחנו כועסים? מדוע פועלת תגובה הישרדותית אוטומטית בשעת כעס? מהי הגמישות הנוירולוגית  של המוח שמאפשרת לנו לעשות שינוי ולצאת מהתגובות האוטומטיות ומהם הכלים הבסיסיים לניהול יעיל של כעסים. כל זאת בשילוב סיפור חיי שהביא אותי לשפל המדרגה ושהצמיח אותי לחיים חדשים.
 

גם אם אינכם סובלים מבעיות כעס חמורות וכרוניות כפי שהיו לי, אני מזמין אתכם לפגוש את החלק הזה בכם וללמוד קצת יותר על עצמכם ועל הכלים שאתם יכולים לסגל לעצמכם על מנת לחיות חיים רגועים יותר עם מערכות יחסים בריאות ועל הדרכים היעילות לנהל כעסים וקונפליקטים טבעיים שמתעוררים במהלך החיים בזוגיות, בהורות ובכלל.

הכעס שלי ואני...
עשרות שנים ליווה אותי כעס גדול בחיי שלא הייתי מודע לעוצמתו הגדולה. כיוון שהוא גדל יחד איתי מילדות חשבתי תמיד שזו התנהגות טבעית ונורמלית. כשהעירו לי עליו תמיד חשבתי שאנשים מגזימים ושאני בסדר גמור. זה הם אלו שרגישים מידי. היו גם חברים טובים שהכירו אותי כל כך טוב ושקיבלו אותי יחד איתו.
כשאתה כועס אתה בעצם מתפרק מרגשות עצורים וההרגשה שלך משתפרת די מהר. אבל מה שאתה לא מצליח לראות הוא שבדקות של ההתפרצות "הקאת" את כל הגועל על הסובבים אותך והם, זמן רב לאחר שאתה כבר נרגעת, עדיין עסוקים בלהתנקות מכל הרפש שנותר דבוק בהם...

 

לכעס יש כתובות מדוייקות. הוא לא יוצא בכל מקום ויש אנשים בחיי שלא היו מאמינים לעולם שאני מסתובב בעולם עם בעיה כה רצינית. אבל אחרים, שהם דווקא הקרובים לי ביותר כמו אשתי, ילדי והורי קיבלו את המנות הכי גדושות והכי כואבות ממנו.
לקח לי כמה שנים (!) להבין שיש לי בעיה ושהילדים שלי ואשתי, אלו שאמורים להרגיש הכי בטוחים איתי, הולכים לידי על ביצים בלשון המעטה. כיוון שניחנתי ביכולת גבוהות מאד של התבוננות עצמית וביטוי, מרגע שהבנתי שזו בעיה בחיי, הדרך לפתרון הייתה כבר סלולה.

מאותו רגע של שינוי משהו בער בי לשתף את מה שעבר עלי מתוך תקווה שגם אחרים יוכלו להתעורר כמוני וישנו את חייהם לטובה. זו הסיבה שפסקתי מכל עיסוקי הקודמים, למדתי והתמחתי בתחום ניהול הכעס באיגוד האמריקאי לניהול כעס (NAMA) , ואף הקמתי את "דולב – המרכז הישראלי לניהול כעס".

 

אני מזמין אתכם להרצאה עם פוטנציאל גדול לתובנה, תקווה ופתח לשינוי משמעותי של החיים שלכם.

 

למי מיועדת ההרצאה?

  • לקהל הרחב. 

  • לארגונים וחברות – כהרצאת העשרה

  • למטפלים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים – האפשרות להבין לעומק את נושא הכעס ולזהות אותו
    כבעיה משמעותית אצל מטופלים שמגיעים לעיתים עם בעיות בזוגיות, בהורות וכד'..

 

 

 

 

למידע נוסף התקשרו לעמית לוי 052-4593957