חיפוש

היא חופרת לי!


נתקלתם פעם במישהו שלא מפסיק לדבר אתכם? "חופר" כמו שנהוג לומר. חשבתם פעם מדוע הוא מתנהג כך? מדוע הוא חוזר שוב ושוב על אותם הדברים? לפעמים אפילו באותם המילים ממש. ומה אם זה בן או בת הזוג שלכם? איך אפשר להתמודד עם מצב כזה? זה יכול לגרום למתחים וכעסים רבים בשני הצדדים. הנה:היא חופרת, הוא לא מקשיב

נניח שבת הזוג שלכם חזרה מבילוי עם חברות והיא עמוסה חוויות רגשיות. היו דברים מצחיקים ומרגשים במפגש שהיא רוצה לשתף אתכם והיא מספרת לכם בהתלהבות ובפירוט על כך. אלא שאתם לא מתלהבים כמוה. זו שעת לילה מאוחרת ואולי אתם כבר בדרך לישון ואומרים משהו כמו "לא עכשיו" או "תקצרי". זה יעלה בה כעס נכון? הסיבה היא שלא היה מקום לרגשות שלה. כעס הוא גם סימן לרגשות אצורים ולנו כבני אדם יש צורך בסיסי לפרוק אותם כלפי חוץ. אנחנו צריכים לשתף אותם עם הסביבה.


בערוץ ההיסטוריה יש תכנית שקוראים לה "לבד". שולחים בנפרד עשרה מתמודדים למקומות מרוחקים ומי ששורד אחרון זוכה בפרס. מגיעים אל התכנית אנשים מאד מיומנים שיודעים לדוג, לבנות, להדליק אש ופשוט לשרוד. אלא, שככל שהתכנית מתקדמת בעצם מבינים שההישרדות האמיתית היא הנפשית. למתמודדים אין עם מי לשתף את הרגשות שלהם ואז, מגיע רגע שהם כבר טעונים כל כך רגשית שהם לא מסוגלים יותר להיות לבדם והם פשוט פורשים.