חיפוש

תגידו אתם משוגעים?


"תראה מה עשית! אין לך שכל? שפכת את כוס המים על הרצפה שהרגע ניקיתי. אבל זה לא מפתיע אותי, כי אתה חסר שכל וחסר התחשבות. כל מה שמעניין אותך זה אתה. חתיכת אגואיסט!". כוס מים קטנה שיוצרת כזו מהומה? לאלו שאתם כועסים עליהם זה נראה מאד לא פרופורציונאלי והאמת שגם לכם נכון? כי אחרי שאתם נרגעים גם לכם נראה ממש לא הגיוני. אז כדאי שתדעו שאתם לא משוגעים ושאתם בכלל לא כועסים על כוס מים...

המונח "התפרצויות כעס" כבר מרמז על התשובה. התפרצות כעס היא התפרצות של מטענים רגשיים שנצברו לנו באופן לא מודע ברוב המקרים. קחו לדוגמא מצב שכיח של לחץ מול אנשים בעבודה. שם בעבודה אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לכעוס* גם כשמדובר בסיטואציות רגשיות שלעיתים הן ממש לא פשוטות. נניח שיש לכם אינטראקציה במשך היום עם לקוח שאיננו שבע רצון מהשירות שקיבל מהחברה ואתם אלו שנמצאים בחזית מולו. הוא לא מרוצה, מתלונן, מקטר, דורש, תובע, מתעקש, מאיים שיסלים את המאבק ואתם מנסים לעזור, להרגיע, לפצות, לרצות, להפעיל אחרים לפתרון וכל זה כשאתם לא תמיד חושבים שהוא צודק. אבל מה לעשות שמדובר בלקוח מכובד ואתם מחוייבים למצוא לו פתרון מתוקף תפקידכם.

נשמע כמו סיטואציה אפשרית נכון? אבל בואו נראה מה קורא שם ברמה הרגשית. אתם כרגע נציגי החברה מול הלקוח ואת כל הרגשות שיש לו אל החברה הוא מביע בפניכם. אם הוא לא מרוצה מהחברה הוא אומר לכם את זה ויכול להיות שזה מתפרש אצלכם באופן לא מודע שהוא לא מרוצה מכם באופן אישי. עכשיו, קחו את כל המטען הרגשי שלו שכרגע מוטח בכם, גם אם זה נעשה בצורה מכובדת מצד הלקוח, זהו עדיין מטען רגשי לא פשוט שקיים שם.

ומה א