תמונת ילדים
 

"משפחה רגועה" - הדרכה הורית לניהול ושליטה בכעסים

מפגש חד פעמית להורים

הילדים שלנו לא מגיעים לעולם עם חוברת הדרכה וכשאנחנו כהורים נתקלים בכעסים ותוקפנות מכיוונם אנחנו לא תמיד יודעים כיצד לנהל את המצב בצורה בריאה. מצד אחד מדובר בילדים שלנו - אהבת חיינו, ומצד שני ההתנהגות שלהם בשעת הכעס יכולה להיות קולנית, פוגענית ואפילו לא הגיונית. המצב חמור עוד יותר כאשר הכעסים שלהם הופכים לשגרה יומית ואנחנו מוצאים את עצמינו צריכים ללכת לידם על ביצים...

אז מה עושים?

מענישים? מכילים? כועסים בחזרה? מעמידים גבול?

לפני התגובה כדאי להבין מה קורה כאן באמת. כדאי להבין מה הסיבה שהילדים שלכם כועסים ותוקפניים. כשמבינים את המצב אפשר לנהל אותו בצורה הרבה יותר בריאה לעומת התגובה האינסטינקטיבית. ילדים ובני נוער בעצם מתנהגים את הרגשות שלהם וכעס הוא אחת הדרכים שלהם לבטא את אותם רגשות שהם לא יודעים לומר באופן ברור

כעס טבעי לעומת כעס בעייתי

חשוב שתדעו שכעס הוא חלק טבעי מהחיים, הוא מאפשר לילדים שלכם חופש ועצמאות. הוא סוג של הכרזה עבורכם ועבורם שהם גדלו וזקוקים למרחב חופש בחירה גדול יותר. יש כמה שלבים טבעיים שבהם כעס עולה כמו בגיל שנתיים (terrible two) וכמובן בגיל ההתבגרות.

אבל (!) כשהכעס שלהם הוא כרוני, תוקפני ויוצא פעמים רבות כתגובה רגישה לביקורת, מדובר בכעס אחר שמחייב התייחסות שונה והתבוננות אחרת של המצב. זהו כעס נרכש שמגיב למצבי חיים מיוחדים בהם נתונים הילדים שלכם. והכעס הזה מתחייב התייחסות שונה ומודעות לסיבות השורשיות שלו. 

אם זה המצב אצלכם הסדנא הזו מיועדת לכם

אנחנו מזמינים אתכם להבין את המחוללים העיקריים לכעס המסויים הזה של הילדים שלכם, להגיע לכמה תובנות חשובות ומשמעותיות לגבי מה שקורה במשפחה שלכם ולקבל כלים יעילים לניהול בריא יותר של המצב.

על מה אנחנו עובדים בסדנא?

  • על הסיבות העמוקות לכעס

  • על מה קורה במוח, בגוף ובנפש בשעת התקף כעס

  • על ההבדלים בין כעס לתוקפנות 

  • על המחוללים השונים שגורמים לילדים שלכם לכעוס באופן כרוני

  • על הדרכים היעילות לתקשורת בריאה יותר מול הילדים שלכם

 

פרטים נוספים:
 

  • משך הסדנא הינו 3 שעות

  • עלות למשתתף בודד – 150 ₪

  • עלות לבני זוג 250 ₪ (רצוי כמובן ששני ההורים יגיעו למפגש)

 

מועדים חדשים יפורסמו בקרוב

למידע נוסף התקשרו לעמית לוי 052-4593957