ארגונים, חברות ומטפלים

הפעילויות שלנו לארגונים מסווגות ל- 3 תחומי פעילות  עיקריים:

  • ניהול כעס של לקוחות בגופים עסקיים

  • ניהול כעס כאמצעי מניעה – בתחומי בטיחות בדרכים ובריאות הגוף והנפש

  • הדרכות ממוקדות לצוותי הוראה, עובדים סוציאליים ומטפלים

 

אנו מזמינים אתכם למצוא את התחום שמעניין אתכם ואת הארגון שלכם

הרצאת העשרה "הכעס שלי ואני..."

אין אדם שאיננו כועס. לכל אחד יש את הרגעים שלו עם כעס. העניין הוא שאצל חלק מהאנשים, הכעס הופך לבעיה כרונית שמשפיעה לרעה על הזוגיות, המשפחה והעבודה.
מעבר להיותי כיום מומחה לניהול כעס מטעם האיגוד האמריקאי לניהול כעס והבעלים של מרכז דולב - המרכז הישראלי לניהול כעס, אני מגדיר את עצמי כ"כעסן" לשעבר. הייתי שם. חרבתי הרבה חלקות טובות במערכות היחסים שלי עם האנשים שהיו הכי קרובים אלי ובעקבות תהליך השינוי המשמעותי שעברתי החלטתי שאני חושף את עצמי באומץ ומספר הכל, אבל הכל, על מנת להוות לאחרים השראה לשינוי.

 

ההרצאה מאפשרת לכם גישה ישירה פנימה אל ליבו של "כעסן" לשעבר ומשלבת בתוכה מידע מרתק על הכעס, התהליכים שמתרחשים במוח ובגוף שלנו בשעת הכעס,  על הסיבות האמיתיות והעמוקות שבגינן אנשים כועסים וכמובן גם על הדרכים היעילות לניהול הכעס. מהר מאד תגלו שיש לכם מה ללמוד ולהביא לחיי היום יום שלכם, גם אינכם סובלים מכעס כרוני.


למרות שהעברתי את ההרצאה פעמים רבות, אני עדיין מתרגש בה בכל פעם משום שהיא דורשת ממני חשיפה ונגיעה חוזרת במקומות כואבים מעברי. 

 

הכעס שלי ואני...
עשרות שנים ליווה אותי כעס גדול בחיי שלא הייתי מודע לעוצמתו הגדולה. כיוון שהוא גדל יחד איתי מילדות חשבתי תמיד שזו התנהגות טבעית ונורמלית. כשהעירו לי עליו תמיד חשבתי שאנשים מגזימים ושאני בסדר גמור. זה הם אלו שרגישים מידי. היו גם חברים טובים שהכירו אותי כל כך טוב ושקיבלו אותי יחד איתו.
כשאתה כועס אתה בעצם מתפרק מרגשות עצורים וההרגשה שלך משתפרת די מהר. אבל מה שאתה לא מצליח לראות הוא שבדקות של ההתפרצות "הקאת" את כל הגועל על הסובבים אותך והם, זמן רב לאחר שאתה כבר נרגעת, עדיין עסוקים בלהתנקות מכל הרפש שנותר דבוק בהם...

 

לכעס יש כתובות מדוייקות. הוא לא יוצא בכל מקום ויש אנשים בחיי שלא היו מאמינים לעולם שאני מסתובב בעולם עם בעיה כה רצינית.אבל אחרים, שהם דווקא הקרובים לי ביותר כמו אשתי, ילדי והורי קיבלו את המנות הכי גדושות והכי כואבות ממנו. לקח לי כמה שנים (!) להבין שיש לי בעיה ושהילדים שלי ואשתי, אלו שאמורים להרגיש הכי בטוחים איתי, הולכים לידי על ביצים בלשון המעטה.

כיוון שניחנתי ביכולת גבוהות מאד של התבוננות עצמית וביטוי, מרגע שהבנתי שזו בעיה בחיי, הדרך לפתרון הייתה כבר סלולה. עברתי תהליך משמעותי שכלל הבנה של המנגנונים שמפעילים אצלי את הכעס ואת הסיבות העמוקות שניטעו להם בילדות. גם סליחה הייתה חלק משמעותי בתהליך שלי,  וההבנה העמוקה שלא נולדתי אדם כועס הביאה אותי לסלוח לעצמי ואחר כך לעבור תהליך סליחה משמעותי עם בני משפחתי.

 

מאותו רגע של שינוי משהו בער בי לשתף את מה שעבר עלי מתוך תקווה שגם אחרים יוכלו להתעורר כמוני וישנו את חייהם לטובה. למדתי לעומק את הנושא והוסמכתי על ידי האיגוד האמריקאי לניהול כעס כמומחה מטעמם, עזבתי אל כל עיסוקי הקודמים והמשגשגים והקמתי את דולב – המרכז הישראלי לניהול כעס. מאז ועד יום אני מסייע לאנשים רבים באמצעות סדנאות, טיפולים והרצאות לעשות שינוי משמעותי בחייהם. זו גם הסיבה שאני מאפשר לעצמי להיחשף כל כך בהרצאה הזו.

 

למידע נוסף  התקשרו לעמית לוי 052-4593957

amit@zahav.net.il